Outsourcing BHP Warszawa - bhp

bhp-pulsar.pl

Szkolenia BHP - czym są

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wielu przedsiębiorstw, firm i instytucji. Co jednak kryje się pod tym skrótem? BHP oznacza nic innego, jak bezpieczeństwo i higienę pracy. Po wyjaśnieniu tego skrótu, wdaje się więc oczywistym, że takie szkolenia

Outsourcing BHP Warszawa - bhp bhp-pulsar.pl
są niezwykle potrzebne w różnego rodzaju zakładach pracy, korporacjach, a także w instytucjach. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są często odpowiednio dostosowane do klientów. Plan takiego szkolenia może się różnić w zależności od środowiska danej pracy, co wydaje się dość logicznym rozwiązaniem, ponieważ praca na stanowisku inżyniera spotyka się z niebezpieczeństwami innego typu, niż w pracy na stanowisku administracyjnym. W związku tym firmy zajmujące się takimi szkoleniami w swojej ofercie zwierają kilka opcji szkoleń BHP, ze względu właśnie na rodzaj wykonywanej pracy. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, a także odpowiednie zasady zachowania się są ściśle połączone z otoczeniem, w którym wykonuje się dany zawód, więc szkolenia w zakresie bezpieczeństwa muszą być dopasowane do danego środowiska.

Możliwość szkoleń BHP online

W dobie powszechnego dostępu do internetu, coraz bardziej popularny staje się e-learning w wielu dziedzinach działalności przedsiębiorczej. Uczenie się wiedzy teoretycznej na dany temat, poprzez różnego rodzaju platformy e-learningowe, co roku zyskuje nowych zwolenników. Wszelkiego rodzaju szkolenia oraz kursy online są wygodnym rozwiązaniem, zarówno ze strony oferujących takie szkolenia, jak i ze strony uczestników. Nic więc dziwnego, że współcześnie sporo firm zajmujących się szkoleniami, w tym szkoleniami BHP, wprowadza do swojej oferty opcję uczenia się online. Korzystanie z usług szkolenia BHP online jest częstą praktyką wykorzystywaną przez uniwersytety i większe przedsiębiorstwa. Z uczestnictwa w kursach online płynie wiele korzyści, między innymi większa elastyczność niż w przypadku tradycyjnego szkolenia. Ponadto szkolenia BHP online pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, nie wymagają też od placówki organizowania miejsca na spotkania seminaryjne, co może być dużym ułatwieniem.

Outsourcing BHP

Outsourcing z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest częstym rozwiązaniem dla wielu firm i przedsiębiorstw, które decydują się na taką usługę w celu powierzenia spraw związanych z BHP odpowiednio wykwalifikowanym osobom. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie kryje się pod nazwą outsourcing. Samo pojęcie jest zapożyczone z języka angielskiego i składa się z połączenia trzech słów: outside-resource-using. Polega to na niczym innym, jak na wydzieleniu z przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie funkcji i przekazaniu ich innemu podmiotowi do wykonania. Outsourcing BHP ma więc na celu pełne przejęcie spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy przez odpowiednią firmę. Jest to kompleksowa usługa oferowana pracodawcom zapewniająca obsługę wszelkich spraw dotyczących BHP. Firmy oferujące outsourcing BHP dbają o to, żeby wszystko, co konieczne, było zgodne z przepisami. Dbanie o bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i pracodawców oraz osób zarządzających jest celem nadrzędnym usług BHP.

Outsourcing z zakresu PPOŻ

Outsourcing z zakresu ochrony przeciwpożarowej jest często oferowaną usługą przez firmy zajmujące się także ogólnymi zasadami BHP. Nie powinno to dziwić, ponieważ zarówno ochrona przeciwpożarowa, jak i bezpieczeństwo i higiena pracy mają na celu zapewnienie bezpiecznych warunków pracy. Sama usługa outsourcingu polega na przekazaniu danych funkcji do realizacji firmie zewnętrznej. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta wielu pracodawców, dlatego że outsourcing jest przeprowadzany przez specjalistów w danej dziedzinie. Zlecenie więc outsourcingu z zakresu PPOŻ pozwala na sprawdzenie, a w razie potrzeby wprowadzenie, odpowiednich zasad regulowanych przez przepisy prawne. W ramach outsourcingu ochrony przeciwpożarowej, prowadzonej bardzo często przez ratowników i strażaków, następuje przegląd i legalizacja sprzętu. Wraz z usługą outsourcingu połączony jest także audyt PPOŻ. Korzystanie z takich usług sprawia, że warunki zapewniające bezpieczeństwo w pracy są utrzymywane na wysokim poziomie.

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach drogowych

Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych jest bardzo ważną umiejętnością, która może uratować życie poszkodowanym osobom. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach drogowych są oferowane przez firmy, które zajmują się także szeroko pojętym zakresem BHP. Udział w takim szkoleniu pierwszej pomocy jest kierowany głównie do zakładów pracy, w których pracownicy dużo poruszają się samochodami, pociągami lub komunikacją miejską. Kompleksowy kurs pierwszej pomocy w wypadkach drogowych obejmuje wiele punktów w programie i pozwala na zapoznanie się uczestników z wiedzą na temat właściwego postępowania w razie wypadku. Szkolenie obejmuje około pięciu godzin, podczas których omawiane są najczęściej występujące urazy w razie wypadków. W przyspieszonym kursie pierwszej pomocy w razie wypadków drogowych udział biorą także osoby, które uczestniczą w kursie na prawo jazdy. Od normalnego szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, taki kurs różni się tym, że jest bardziej rozbudowany, ponieważ musi uwzględniać więcej czynników.